ביום רביעי, ט"ו בשבט תשע"ב, ה-8 בפברואר 2012, יערך באולם הספורט של בית הספר "זיו ומרקס" בירושלים טורניר הכדורעף המסורתי לזכרו של סמל חיים בר נתן, שחקן נבחרת הנוער של ישראל.

הטורניר, שיתקיים זו השנה ה-18 ברציפות, ייפתח בשעות הבוקר בטורניר כדורעף יוקרתי של בתי הספר התיכוניים זיו, גילה, המסורתי ובית חינוך (כיתות י"א – י"ב). בשעה 12:00 יערך טקס מרגש לזכרו של סמל בר נתן בהשתתפות בני המשפחה, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט, עו"ד אלישע פלג, מנהל אגף הספורט העירוני, אורי מנחם, ד"ר אלי אהרון, נכבדים נוספים, חברים ותלמידים.

בשעה 13:00 יתקיים משחק חגיגי לזכרו של בר נתן בהשתתפות נבחרת הנוער של ישראל, שתתמודד מול קבוצת הכדורעף של הפועל ירושלים. המשחק ייפתח בדקה דומיה לזכרו של סמל בר נתן. 

סמל חיים בר נתן נולד בשנת 1973 במונטריאול שבקנדה וגדל בירושלים. בר נתן למד בגבעת גונן והמשיך את לימודיו בבית הספר התיכון "זיו" בירושלים. כבר מגיל צעיר הוא הצטיין בפעילויות הספורט הרבות בהן נטל חלק. הוא התנשא לגובה של 1.93 מ', בלט במיוחד במשחק הכדורעף אותו כה אהב והגיע לנבחרת הנוער של ישראל עימה השתתף בטורנירים רבים בארץ ובאירופה.

באוגוסט 1991 התגייס לשייטת 13 ולאחר כשנה, בשל בעיה רפואית, נאלץ לעזוב את יחידתו והוצב ביחידת עורב של חטיבת גולני. במוצאי שבת, ה-12.12.1992, בדרך להצבת מארב בלבנון בליל ערפל כבד, כשהוא בחוליית החוד, נפגע בר נתן מאש כוחותינו ומת מפצעיו בשטח – בטרם מלאו לו 20.

אימו של בר נתן, אסתר: "הטורניר המסורתי הוא דרך לשמר את זכרו של חיים. הכדורעף תפס מקום מאוד מרכזי בחייו ולכן אנו משמרים את זכרו וממשיכים את דרכו דרך הכדורעף, שליווה אותו הרבה שנים והיה חלק בלתי נפרד מעולמו. בשירותו הצבאי יכול היה חיים להיות ספורטאי מצטיין, אך בהתאם לאופיו המיוחד הוא בחר להצטרף לשייטת ולהיות הכי קרבי שיש. טורניר הכדורעף לזכרו הפך למסורת ארוכת שנים ויערך זו השנה ה-18, וזאת תודות להרבה אנשים שחברו למשפחה וביחד עוזרים לנו להמשיך את דרכו בכל שנה".

הכניסה לטורניר, יש לציין, הינה חופשית.