רשות הספורט העירונית בעיריית ירושלים תקיים זו השנה ה-16 ברציפות את טורניר הסטריטבול המסורתי, 3x3 בכדורסל ((STREETBALL ברחבת כיכר ספרא בירושלים. 

 

הטורניר, שהפך לשם דבר בבירה, ייערך בין התאריכים 10-12.7 יוקדש לזכרו של סמל אופיר קיט ז"ל, שנפל במהלך שירותו הצבאי בפעילות בעזה. כיכר ספרא תהפוך לאתר  קט סל מרכזי בה יוצבו 16 מגרשי כדורסל קטנים ומגרש מרכזי אחד, שבו ייערכו משחקי הראווה, מופעים אקרובאטיים, תחרות הטבעות ותחרות קליעות לשלוש נקודות. כמדי שנה, גם השנה תקיים עיריית ירושלים משחק ראווה חגיגי בהשתתפות כוכבי עבר וכוכבי ההווה של הכדורסל הישראלי. השנה תקדיש העירייה את המשחק החגיגי למען ילדי 'עלה', ילדים בעלי מוגבלויות מוטוריות זו השנה השנייה ברציפות.

 

ביום חמישי, ה-12.7, ייערך יום הגמרים הגדול, הכולל את כל משחקי הגמר של הגילאים השונים עד לשעות הערב המאוחרות. ביום שלישי, יום הפתיחה, תיערך אליפות צה"ל בה ישתתפו יחידות שונות על התואר היוקרתי של אלופת צה"ל. ההרשמה לטורניר הסטריטבול מתבצעת דרך האתר הרשמי של עיריית ירושלים.

 

בנוסף לתחרויות יתקיימו משחקי ראווה בהשתתפות ראש עיריית ירושלים ניר ברקת וחברי מועצת העיר וכן טורניר תקשורת חגיגי. עו"ד אלישע פלג, מחזיק תיק הספורט בעירייה: "טורניר הסטריטבול של ירושלים הוא הסטריטבול הוותיק והגדול ביותר בישראל. לראות את כיכר ספרא מלאה במאות שחקנים ומשפחותיהם זה מראה שמחמם את הלב. הסטריטבול הפך למסורת מבורכת וארוכת שנים והיא תמשיך להיות כזאת גם בעתיד". אורי מנחם, מנהל רשות הספורט העירונית: "טורניר הסטריטבול הוא אחד מאירועי הספורט המרתקים והססגוניים ביותר המתקיימים בירושלים. גם בטורניר הקרוב צפויה לנו חגיגת כדורסל אמיתית. אני מזמין את כולם ליטול חלק בטורניר הססגוני הזה".

 

אמנון שנק, מנהל סטריטבול ירושלים: "טורניר הסטריטבל הפך כבר למעלה מעשור למסורת מבורכת שמתקיימת בירושלים. לראות מאות ילדים, בני נוער ומבוגרים ממלאים את כיכר ספרא ומשחקים כדורסל במשך שלושה ימים, זה מחמם את הלב. בכל שנה אנו מגדילים את כמות המשתתפים ואין לי ספק שהשנה נשבור שיא נרשמים בתולדות הסטריטבול. פתחנו כבר השבוע את ההרשמה לסטריטבול ואני מזמין את כולם להיכנס לאתר העירייה ולהירשם לטורניר המפואר הזה. בכל שנה יש לנו נציגות רחבה ממבשרת ציון והשנה אני מאמין שנגדיל את כמות הנרשמים גם ממבשרת. מדובר באחד מאירועי הספורט הכי אטרקטיביים שיש בקיץ בירושלים".