עיריית ירושלים ממשיכה לפעול למניעת האלימות במגרשי המשחקים וממשיכה בפעילות מורחבת  שכותרתה "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים". 

 

טקס השקת התוכנית למניעת אלימות וגזענות במגרשי הכדורגל יתקיים במעמד מנכ"ל העירייה, מנכ"ל הקרן לידידות, יו"ר בית"ר ירושלים, ההנהלה ושחקני הקבוצה ביום שלישי הבא בכיכר ספרא. העירייה והקרן לידידות בשיתוף קבוצת הכדורגל המיתולוגית של בית"ר ממשיכים בפרויקט  האימונים לקבוצת ילדים ובני נוער ופועלים עם בני הנוער למניעת אלימות במסגרת פרויקט סל"ן- ספורט לקידום נוער המשותף לחטיבה לקידום נוער, הקרן לידידות ובית"ר י-ם.

 

כידוע, הכדורגל הוא אחת מהפעילויות האהובות על בני הנוער. הוא מאפשר פורקן אישי, מנתב את הכעסים ומאפשר למדריך לטפל בתסכולים, ובאלימות המילולית והפיזית המתפתחת תוך כדי משחק. האווירה סביב הכדורגל בשנים האחרונות מלווה באלימות מילולית ופיזית. מטרת הפרויקט היא להפחית ככל האפשר אלימות מסוג זה.

 

תוכנית למניעת אלימות במגרשים מתמקדת בעבודה קבוצתית עם נערים/ות המטופלים ע"י החטיבה לקידום נוער וצעירים. מרביתם פועלים במסגרת פרויקט סל"ן (ספורט לקידום נוער) כשמדובר על  600-700 בני נוער. התוכנית שהיא מניעתית באופייה. במסגרת הפעילות ניתן לראות הפחתה בתוקפנות והתנהגויות סיכוניות. השיטות הנלמדות בתוכנית עוזרות לטווח רחב של תחומים, בין השאר דחיית סיפוקים, התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר, שינוי בעמדות, בערכים בכישורים ועוד.

 

עד היום אימצה בית"ר קבוצה של כ-50 נערים, הקבוצה בשלבי גיבוש מתקדמים. מתקיים אימון בכל יום ג' על ידי מאמני נוער מאגודת בית"ר י-ם. בנוסף, מתקיימים מפגשים עם שיחות ואנשי מקצוע בתחומים מגוונים. פרט לנושא הספורט, מתקיימות שיחות עם תזונאים על תזונה נכונה, כמו גם בתחום החינוך והתנהגות במגרשי המשחקים. בנוסף, מתקיימות פעילויות במרכז מורשת בגין ופעילות אומנותיות.