בעוד שבוע וחצי מסתיימת שנת הלימודים וההורים לתלמידי כיתה א' בבית ספר ממ"ד תורני בחומת שמואל הופתעו לגלות כי הבנים יועברו בשנה הבאה למבנה אחר המרוחק מבית הספר הקיים. לדבריהם העירייה קיימה עם נציגי ההורים פגישות, אולם עיריית ירושלים ממשיכה לדבוק במתווה של הפרדת כיתות א' בנים לשלב ג' של השכונה. כשההורים ראו שאין פתרון למצב הם החליטו להשבית את הלימודים, ההורים דורשים כי העירייה תתחייב בכתב כי בית הספר חומת שמואל ישמור על אופיו הנוכחי וכל כיתות בית הספר יישארו במתחם אחד.

עוד הם מוסיפים "אנחנו מצפים מהעירייה למצוא מצד אחד פתרון למצוקת הכיתות בשנת הלימודים הקרובה אך שהפתרון יהיה במתחם בית הספר או בסמוך לו. במידה והעירייה לא תמסור לנו בכתב פתרון לשנת הלימודים הקרובה ולבניית קומה שניה באופן שיהיה מקובל על הורי בית הספר, נאלץ להמשיך את ההשבתה". 

הבוקר השביתו ההורים את הלימודים עד השעה 10:00, בתקווה שלא יצטרכו לעשות זאת שוב ויימצא פיתרון.

מהעירייה נמסר בתגובה "עיריית ירושלים שמחה על הגידול המשמעותי בתלמידי בית-הספר ממ"ד 'חומת שמואל תורני'. לבית הספר נרשמו מספר רב של תלמידים לשנת הלימודים תשע"ז, העולה על מכסת בית הספר. על מנת לתת מענה לכל הנרשמים ולחזק את בית-הספר הסובל מצפיפות במבנה, מכשירה העירייה מבנה נוסף שיוכל לשמש את בית-הספר כשלוחה לשנה הבאה. חשוב להדגיש כי מתקיים שיח מתמשך עם הנהלת בית-הספר וועד הורים למציאת הפתרון המתאים ביותר לשנת הלימודים תשע"ז. מינהל החינוך עושה ככל שביכולתו על מנת לקדם את בניית האגף החדש (קומה נוספת), וכן מקדם תוכניות ביחד עם משרד החינוך לפתיחת בית-ספר ממלכתי דתי נפרד נוסף,  שייתן מענה לתלמידים בשכונה הצומחת".

 

 

תמונה: נטי שוחט/ flash 90