החלק בביטוח הרכב אשר אינו נדרש על פי חוק, אך עדיין מהווה חלק בלתי נפרד מעולם ביטוח הרכב ונרכש על ידי אינספור בעלי רכב בישראל מדי שנה, הוא ביטוח מקיף. מה כולל ביטוח מקיף לרכב, עבור מי הוא מומלץ ומדוע כל כך הרבה בעלי רכבים רוכשים ביטוח מקיף מדי שנה?

כיסוי עבור מקרים של גניבה או נזקים כבדים לרכב

ביטוח מקיף לרכב בא למעשה להגן עלינו כלכלית מפני מצבים בהם נגרם לרכב שלנו נזק כבד במיוחד, כמו גם עבור מצב בו הרכב נגנב (כלומר, בפועל מדובר בנזק של מאה אחוז משווי הרכב...). בעוד ביטוח חובה וצד ג' הנדרשים בחוק אינם מכסים אותנו במקרה של גניבה, למשל, אנו עלולים למצוא עצמנו יום אחד פשוט ללא רכב (אינספור גניבות רכב מתבצעות בישראל מדי יום). במקרה זה, מעבר לחוסר הנוחות הרגעית של הצורך להסתדר בלי רכב ללא כל התרעה מוקדמת, אנחנו גם סופגים מכה כלכלית לא פשוטה – מרבית הרכבים הפרטיים שווים כמה עשרות אלפי שקלים לפחות, וברבים מן המקרים מדובר גם בסכומים בעלי שש ספרות. ברגע שהרכב שלנו נגנב, למעשה גנבו לנו סכום של עשרות אלפי שקלים או יותר, ועכשיו נשארנו בלי רכב ובלי סכום זה.

ביטוח מקיף הוא כאמור התשובה היעילה והנפוצה למקרים כאלו. הביטוח המקיף מחזיר לנו את שווי הרכב על פי מחיר הנקבע מראש (לרוב מדובר במחיר המחירון העדכני של הרכב אך  זוהי נקודה שיש לברר באופן מפורש בעת שרוכשים את פוליסת הביטוח), כך שבפועל מעבר לעוגמת הנפש הכרוכה בכל הסיפור, איננו מפסידים מכך יותר מדי, ואנו יכולים להמשיך בחיינו כרגיל, בלי להיכנס לבור כלכלי עמוק.

בנוסף, ביטוח מקיף עשוי לכלול גם הטבות שונות אשר יהפכו את ההתמודדות הרגעית עם הגניבה/אובדן הרכב בתאונת דרכים לנוחה וקלה יותר, למשל על ידי אספקת רכב חלופי באופן מיידי, כך שאנו יכולים להמשיך להתנהל באופן רגיל עד שנרכוש/נקבל רכב חדש.

 

כפי שציינו, ביטוח מקיף לרכב נותן מענה מצוין לא רק למקרים של גניבות, אלא גם למקרים רבים של תאונות. במקרה בו הרכב ניזוק בתאונה באופן נרחב ("טוטאל לוסט") נקבל מהביטוח את מלוא שוויו של הרכב. אך גם במקרים של תאונות קלות יותר עשויים התיקונים לרכב להגיע בקלות לאלפי ועשרות אלפי שקלים. גם במקרים אלו ביטוח מקיף יכול להציל אותנו, ולחסוך עבורנו לא מעט כסף ועוגמת נפש.

לחצו כאן למעבר לאתר כלל ביטוח.