קצת מידע כללי על בוצואנה

בוצואנה היא מדינה דמוקרטית ומודרנית, השוכנת בדרום אפריקה. למעשה, מדובר במדינה חדשה למדי, משום שעד שנת 1966 היא נקראה בצ'ואנאלנד ונשלטה על ידי הבריטים. בשנת 1966 הוכרזה עצמאותה ואז שונה שמה. אמנם מדינות אפריקאיות רבות ידועות בעוני הרב שבהן ובאווירת המלחמה הבלתי פוסקת, אבל בוצואנה ידועה דווקא בהיותה אחת המדינות הדמוקרטיות המוצלחות באפריקה.

מדבר קלהארי

מדבר קלהארי, שהוא השטח המדברי הרציף הגדול ביותר בעולם, והוא מתפרש על כ-17% מהמדינה כולה. הקלהארי הוא לא מדבר רגיל! מדבר הקלהארי מורכב מחלקים שונים, שביחד הופכים את המדבר הזה למיוחד כל כך. לדוגמה, יש חלק שהוא מדבר מלח וחלק, שהוא כולו הטבע במיטבו עם חיות בר מסעירות.

אוקוואנגו דלתא

טיול לבוצואנה הוא טיול לא מושלם בלי טיול לאוקוואנגו דלתא בעיקר לחובבי הטבע שביניכם. באוקוואנגו דלתא ניתן לחזות בחיות מיוחדות בשטח הטבעי שלהן. לדוגמה, חתולים גדולים במיוחד ואף פילים ענקיים, שמסתובבים חופשי בשטח. כך גם לגבי ציפורים משלל סוגים ססגוניים. בנוסף, השטח כולל גם מפלי ענק מרשימים במיוחד ובקיצור, חוויית ספארי מושלמת!

ביקור שבטי

בבוצואנה חיים כיום שבטים עתיקים, ששמרו עד היום על המסורת ארוכת השנים שלהם. במהלך טיול לבוצואנה תוכלו לבקר שבטים כאלו ואחרים ולגלות ולהכיר את היופי וההיסטוריה של שבטים אלו, כאשר לכל אחד מהם יש את הייחודיות שלו ואת המנהגים שלו. מי שכבר טייל וביקר שבטים אלו יכול לספר לכם, שמדובר על סיור מרתק ובלתי נשכח ועל חוויה של פעם בחיים.

שמורת צ'ובה

שמורת צ'ובה היא שמורת טבע מיוחדת במינה, שסוחפת אליה לא רק תיירים רבים מכל העולם, אלא גם בעלי חיים רבים, שבאים ליהנות מהשפע של הצמחייה ושפע המים המצויים בה. השמורה כוללת חלקים רבים ושונים כדוגמת יערות וביצות, חופי נהר ובורות מים ייחודיים, המושכים אליהם, בין היתר, אימפלות וג'ירפות בשעות היום וצבועים ותנים ואף נמרים ואריות בשעות הלילה.

לסיכום

אם אתם מתכננים טיול לבוצואנה בזמן הקרוב, כדאי שתקצו לטיול הזה את הזמן הדרוש כדי להספיק לראות את כל מה שיש למדינה המופלאה הזו להציע. כמו כן, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע, המתמחים בתכנון טיולים לבוצואנה ואשר מכירים היטב את המדינה ואת האטרקציות החמות ביותר בה. במידת האפשר, מומלץ אף להצטרף לטיול מאורגן וכך להספיק לבקר ביותר אתרים ושמורות ולא פחות חשוב מכך – לקבל הסבר מקיף על הדברים החשובים והמעניינים ביותר שתראו במהלך הטיול שלכם.