יחד עם זאת, למרות שמדובר בניתוח פופולארי כל כך, ולמרות שמדובר בניתוח שרופאים רבים מנוסים מאוד בביצוע שלו, חשוב מאוד להתכונן אליו היטב. חשוב לזכור כי בסופו של דבר לא מדובר בטיפול קוסמטי פשוט, אלא בהליך כירורגי מורכב לכל דבר ועניין. ניתוח עם סיכונים, סיבוכים אפשריים, תקופת החלמה, כאבים עוד פרטים שאתם חייבים לדעת עליהם ולהיות מוכנים לקראתם.


מידע הוא כוח

אם את חושבת על ניתוח הגדלת חזה, או שאת כבר נמצאת קרוב לתאריך שנקבע עבורך לניתוח, זכרי כי מידע הוא כח. ככל שתדעי יותר על הנושא כך יהיה לך קל יותר להבין מול מה את מתמודדת ויהיה לך קל יותר לעבור את הניתוח ואת התקופה שאחריו.

מרכז המידע הישראלי להגדלת חזה מציע לך את כל המידע החשוב והנחוץ לך בכדי שתוכלו לדעת כמה שיותר על ניתוח הגדלת חזה, ובכדי שתוכלי להתכונן אל הניתוח ולעבור את תקופת ההחלמה שאחריו בצורה טובה הרבה יותר.

קראי כמה שיותר על הנושא ואל תתביישי לשאול את הרופא שלך כל שאלה שתעלה על דעתך, כל מקור מידע שתמצאי, כל עוד הוא באמת אמין ומקצועי, יסייע לך רבות.

הכנה לתקופת ההחלמה

נשים רבות אשר עוברות ניתוח הגדלת חזה חושבות הרבה על הניתוח עצמו, ופחות חושבות על תקופת ההחלמה שלאחר הניתוח. שוב, ניתוח הגדלת חזה הוא הליך כירורגי לכל דבר, ואחריו צפויה תקופה של החלמה שאיננה פשוטה במיוחד, ועלייך להיות מוכנה לכך בהתאם.

 

לדוגמא, אם את מתגוררת לבד כיצד לבקש מקרובת משפחה או חברה טובה לעבור להתגורר איתך בשבוע - שבועיים שלאחר הניתוח, או שאת תגיעי אליה אחרי הניתוח. עבור נשים רבות הכאבים שלאחר הניתוח לא מאפשרים לבצע פעולות יומיומיות פשוטות כמו עליה במדרגות או עמידה ממושכת, בישול וכדומה ולכן תהיי זקוקה לתמיכה נוספת שתסייע לך.

 

בנוסף, כיצד להכין את המקום בו תתגוררי עבור תקופת ההחלמה. אם החדר שלך נמצא בקומה השניה בבית, כדאי להכין אזור לשינה בקומה הראשונה, קרוב לשירותים, מקלחת, מטבח וכל מה שתהיי זקוקה לו, במיוחד בימים הראשונים שלאחר הניתוח בהם יהיה לך הרבה יותר קשה, ולאחר מכן הכאב יחלוף בהדרגה ותשובי לשגרה.