לכן, אם אתם מעוניינים לבצע גיזום עצים או כריתת עצים בבית פרטי, קראו את המאמר הבא אשר יעניק לכם מידע חשוב על הנושא ויאפשר לכם לבצע זאת בדיוק כמו שצריך.

לפני הכל, חשוב להדגיש - התייעצו עם בעל מקצוע מומחה לתחום בהתאם לבית הפרטי שלכם, לשטח, לסוג העץ ועוד, לכל בית צרכים שונים וחשוב שתדעו בדיוק מול מה אתם עומדים.

 

אישור לכריתה של העץ

חשוב מאוד להבין כי לא כל עץ ניתן לכרות, ולא בכל מקום. גם אם יש לכם עץ בתוך הגינה הפרטית שלכם, לא בטוח שיהיה מותר לכרות אותו, ועליכם לקבל אישור רשמי לכריתה של אותו העץ לפני שאתם מבצעים זאת. שימו לב - כריתה של עץ ללא אישור רשמי לנושא, גם אם זה בתוך הבית הפרטי שלכם, יכולה להוביל לקנס כספי גבוה ואפילו הליכים פליליים, ולכן אל תנסו לקחת סיכון ולעשות זאת, גם אם נראה לכם שאף אחד לא באמת רואה. ההסתבכות שתוכלו להכניס את עצמכם אליה לא שווה את זה.

 

כריתה על ידי איש מקצוע

אם קיבלתם אישור לכריתה או גיזום של העץ, אל תנסו לעשות את זה בעצמכם. בין אם מדובר בעץ קטן, ובמיוחד אם מדובר בעץ גדול, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא פשוט להזמין איש מקצוע שיבצע את הכריתה של העץ על הצד הטוב ביותר, וחשוב יותר - באופן הבטוח ביותר.

חשוב להבין כי כריתה של עץ יכולה להיות מסוכנת מאוד. במהלך הכריתה משתמשים בכלים מסוכנים כמו מסורים חשמליים גדולים, וכן יש לקחת בחשבון מראש את העץ לאחר שיפול בכדי להיות בטוחים כי הוא לא ייפול על הבית, על קווי חשמל או יסכן עוברים ושבים במקום בשום אופן.

לכן חשוב לפנות אל בעל מקצוע מומחה שזוהי בדיוק העבודה שלו, אדם אשר מסוגל לבצע את העבודה של הכריתה באופן הנכון ביותר ויאפשר לכם להיות בטוחים כי היא מבוצעת תוך שמירה על כללי הבטיחות הקפדניים ביותר.

את העצים עצמם כדאי לנצל לשימוש נכון - בין אם שימוש עצמי אם יש לכם קמין עצים, או למכור אותם לספקים של עצים להסקה.