עיצוב דירות קטנות הוא תחום משגשג ומלא ביצירתיות, עם רעיונות שפותחים את הראש ומאפשרים לדייר לחוות מרחבים ונוחות מרבית גם בחלל קטן.

עיצוב דירות הוא נושא חם מאוד, ובמאמר קצר זה נציע מספר דגשים שיש לשים עליהם את הדעת כאשר ניגשים לעיצוב דירה קטנה. הגודל משפיע על הרבה אלמנטים, מהאור דרך תחושת הצפיפות ועד לתנועת הקול במרחב, והשאלה היא רק עד כמה עמוק תושקע המחשבה בעיצוב הדירה הקטנה שלכם, כדי להפוך אותה לגן עדן קטן אך לא מצומצם.

התחכום נמצא דווקא בעיצוב דירות קטנות

כמו במיתוג ובכתיבה - ניתן לתאר כל דבר בכמה דרכים, בדיוק כמו בעולם עיצוב הדירות. קטן או אולי דווקא אינטימי? אין מקום להרבה רהיטים או הזדמנות לבחור מעט רהיטים מאוד איכותיים לרמת חיים גבוהה?

פרספקטיבה היא שם המשחק, ובעיצוב דירות קטנות יש לקחת בפרספקטיבה מאוד רחבה את המרחב המצומצם יחסית, ולהשתמש בתבונה רבה בכדי לייצר חלל נעים גם ברמה הפונקציונאלית, גם ברמת הנוחות, וגם ברמת האווירה.

השילוש הקדוש הנ"ל הוא מפתח להצלחת עיצוב כל דירה, קטנה כגדולה, כאשר בדירות הקטנות יותר ישנה תובענות עזה ברמת הדיוק בפרטים, שכן כל פרט קטן יכול להשפיע בצורה דרמטית על המרחב ועל כל אחד משלושת הגורמים.

מעצב נבון לדירה חכמה

יש טכניקת מכירות שנשענת על הצגת שלוש דירות ללקוח פוטנציאלי, כולן בטווח התקציב שלו - אחת ממש נוראית, אחת בינונית מינוס, ואחת שפשוט מתעלה בקלות על שתי הקודמות. הוא כל-כך ישמח לגלות שבכסף שלו אפשר לקנות גם את השלישית, שהוא לא יחשוב פעמיים וימהר לחתום על החוזה לפני שיאבד את הדירה.

כשמדובר בעיצוב דירה קטנה חשוב להבין מה ההזדמנות שלפנינו, ולא לכוון לשמיים. להסתכל בדיוק מה נמצא מולנו, ולכוון למקום ריאלי - ואז השמיים הם הגבול. מי שחקר וראה עיצובים כבר יודע - יש בעולם עיצוב הדירות הקטנות תוצאות חסרות תקדים עם עיצובים שגורמים לדירות הגדולות ביותר להיראות חסרות חן. דירה קטנה שעוצבה היטב היא חגיגה אמיתית גם כתצוגה וגם כמקום לחיות בו.

בין אם אתם מתכוונים לחיות בעצמכם, להשכיר בשוק השכירות או להשכיר לתיירים דרך האינטרנט - קחו מעצב מקצועי המתמחה בעיצוב דירות קטנות ותהיו מופתעים לגמרי לגלות איזה קסם אפשר להוציא מהמרחב הקטן שבבעלותכם.