לשם כך, ועל מנת לבחור נכון מבין כל קבלני השיפוצים, חשוב לבחון את הפרמטרים הבאים:

רישיון

הפרמטר הראשון שמאפיין קבלן שיפוצים מומלץ הוא קיומו של רישיון בתוקף. הרישיון הוא למעשה רישום בפנקס הקבלנים שאותו ניתן למצוא במשרד הבינוי. חשוב להדגיש כי ביצוע עבודות בנייה הנדסיות בהיקף משמעותי ללא רישיון קבלן הינה עבירה פלילית, וכי למי שמבצע שיפוץ עם איש מקצוע לא מורשה עלול להיגרם נזק כבד – וכבר היו מקרים רבים שכאלה שהובילו כמובן לעוגמת נפש של ממש.

ניסיון

בתחום השיפוצים ישנה חשיבות מכרעת לניסיון – רק קבלן שיפוצים מנוסה שכבר נתקל במגוון רחב של אירועים ותרחישים ידע למצוא פתרון אפקטיבי לכל מצב שצץ במהלך השיפוץ ולהוביל את התהליך כולו באופן היעיל ביותר, כך שהוא יושלם תוך פרק זמן קצר במיוחד ועם מינימום בלגן.

בפרט חשוב הניסיון בביצוע עבודות מהסוג הספציפי שאתם זקוקים להן – למשל הוספת ממ"ד לדירה שאין בה מרחב מוגן כזה, הוספת מעלית לבניין ישן, שיפוץ דירה קומפלט וכו'.

ביטוח

עוד פרמטר שאסור להתפשר עליו כשמחפשים קבלן שיפוצים מומלץ הוא ביטוח לפרויקט ולעובדים. שימו לב – אם חלילה אחד מהעובדים שמבצעים את השיפוץ ייפגע תוך כדי עבודתו, והוא אינו מבוטח בביטוח מתאים, גם אתם עלולים להיתבע ולמצוא את עצמכם בפני הליך משפטי לא נעים ונזק כלכלי רב.

קשב

קבלן שיפוצים מומלץ הוא כזה שאמון על קשב מלא לצרכי הלקוח, הבנה מעמיקה של הרצונות והחלומות שלו ורצון לסייע לו להגיע לדירה או לבניין המושלמים מבחינתו. במקביל נדרשת גם יושרה מלאה כדי להצליח להביע גם דעות מנוגדות לאלו של הלקוח, במקרים שבהם אין היתכנות הנדסית להוצאה לפועל של רצון כזה או אחר של הלקוח.

חוזה מסודר של קבלן שיפוצים מומלץ = שקט נפשי מלא

כשמוצאים קבלן שיפוצים מומלץ לחתום איתו על חוזה מסודר ומפורט בכל מצב. גם אם הוא מעורר רושם של איש מקצוע אמין במיוחד, וגם אם אנשים שאתם סומכים עליהם בעיניים עצומות המליצו על קבלן שיפוצים זה בעיניים נוצצות ובלב שלם, על סמך ניסיון אישי, לחוזה שמעגן בכתב ובפרוטרוט את כל ההתחייבויות של הקבלן, כולל לוחות זמנים, אין תחליף.