שני שיאני השכר במגזר הציבורי בשנת 2016 הם רופאים מומחים בבית החולים הדסה בירושלים - עם שכר ברוטו של 230 אלף ו-208 אלף שקלים בחודש, כך עולה מדו"ח הממונה על השכר באוצר לשנת 2016 המתפרסם היום (ד').

האזינו לראיון עם הפרשן הכלכלי של עיתון הארץ: נחמיה שטרסלר, בתכנית בדרך הביתה עם שלום אורן:

 

עוד בצמרת רשימת שיאני השכר - מנהל מחלקת הרדמה ניתוחי חזה לב, עם שכר ברוטו של 191 אלף שקל בחודש, מנהל היחידה לדימות גרעינית במשרד הבריאות עם שכר ברוטו של 166 אלף שקלים בחודש, ורופא מומחה עיניים בקופת חולים כללית, ששכרו עמד על 164 אלף שקל ברוטו בחודש.

חלק משכר הרופאים שיאני השכר הוא במענקים שניתנים להם על עבודה בפריפריה (כמו במקרה של קופת חולים כללית) או על ביצוע פעולות רפואיות רבות (כמו בדיקות וכו'), וחלק מהשכר, בעיקר בבתי החולים הממשלתיים, הוא במסגרת הניסיונות של משרד האוצר לקצר את התורים לניתוחים במערכת הציבורית כדי להסיט את הפעילות ממערכת הבריאות הפרטית.

הממונה על השכר, ערן יעקב, התייחס ליתרונות בעבודה במגזר הציבורי ואמר כי: "רוב המשתכרים בעולם הציבורי מקבלים שכר גבוה, מכבד וראוי. הביטחון התעסוקתי בעולם הציבורי הוא גדול יותר מאשר בעולם הפרטי, קרוב לתשע עד עשר שנים - לעומת כחמש שנים במגזר הפרטי. יש קידומי שכר אוטומטיים שלא צריך לריב עליהם ויש גם קידומי דרגות, וכן תנאים נלווים כמו ימי חופשה וימי מחלה בצורה עודפת ביחס לחוק, וביחס למה שהמשק נותן".צילום: יעקב נעומי / פלאש 90.